diagnostic car
diagnostic car
czyszczenie filtra dpf
regeneracja filtra dpf


Czyszczenie i Regeneracja Filtrów DPF

  • Interesuje Cię wyłącznie regeneracja DPF?
  • Dbasz o to, aby nie zanieczyszczać środowiska?
  • Chcesz, aby twój filtr DPF/FAP znów działał sprawnie?

Zapchany filtr cząstek stałych, tzw. DPF czy FAP, to poważny problem w samochodach z silnikiem diesla. Wielu właścicieli takich pojazdów ma problemy z jego czyszczeniem – warto jednak regularnie dokonywać regeneracji filtra DPF.
Jazda po mieście sprawia, że zakłóca się proces spalania, a filtr cząstek stałych nie może wypalać na bieżąco gromadzącej się w nim sadzy. Zalegające w nim cząstki coraz bardziej go wypełniają, więc muszą zostać spalone. Jeśli jednak tak się nie dzieje, część cząstek pozostanie w filtrze – wtedy konieczna będzie regeneracja DPF.
Jeśli filtr jest niedrożny, zaświeci się odpowiednia kontrolka. Nie bagatelizuj sygnalizacji, gdyż w najgorszym wypadku auto może zostać unieruchomione. Wtedy konieczna będzie wymiana filtra DPF – lepiej jednak temu zapobiec i na bieżąco dbać o stan filtra, aby zachować jego dłuższą trwałość.

Czyszczenie / Regeneracja DPF'a

Na szczęście czyszczenie filtra DPF to nic strasznego, jeśli zajmiemy się tym odpowiednio wcześnie. Wiele jednak zależy od ilości zgromadzonej w nim sadzy czy stanu technicznego pojazdu.
Filtr FAP należy od czasu do czasu wymieniać, ponieważ gromadzące się w filtrze cząstki sadzy powodują jego stopniowe zapychanie i utratę wydajności. Wówczas przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykonujemy czyszczenie filtra DPF, przywracając jego pierwotną funkcjonalność. Serwisowe wypalanie filtra cząstek stałych to wypalanie wymuszone, ale często konieczne przy regeneracji DPF. Auto wystarczy podłączyć pod komputer i wprowadzić silnik w określony tryb pracy.

Ponadto nasza firma zajmuje się skuteczną diagnozą niedziałającego filtra, zależy nam bowiem na zadowoleniu klienta i oszczędzeniu mu niepotrzebnych kosztów. Proponujemy regenerację filtrów FAP/DPF w przypadku awarii któregoś z podzespołów czy zbyt dużej liczby procesów oczyszczeń.

Dzięki naszemu doświadczeniu i skuteczności możesz być pewien, że filtr FAP w Twoim samochodzie znów będzie działał jak należy.

Koszt czyszczenia/regeneracji DPF wynosi ok 450-550zł.

Wykonujemy pełną regeneracje filtrów FAP we wszystkich markach i modelach aut!obsługiwane marki - volkswagen, bmw, peugeot, honda, citroen, toyota, ford, hyundai i inne
diagnostic car pomoc tel. 0 695 905 995