diagnostic car
diagnostic car
usuwanie filtra cząstek stałych
usuwanie dpf


Usuwanie filtra cząstek stałych (FAP, DPF)

Może okazać się, że czyszczenie i regeneracja to za mało – konieczne wtedy będzie usunięcie filtra DPF/FAP.
  • Masz dość kosztów związanych z ciągłym serwisowaniem filtra DPF?
  • Jesteś zdecydowany na jego usunięcie?
  • Powierz naszym specjalistom usuwanie filtra cząstek stałych – skutecznie pozbawimy Cię problemu!

Usunięcie filtra cząstek stałych?

Zdarza się, że filtr cząstek stałych jest na tyle mocno zapchany lub wyeksploatowany (np. brudny), że nie ma już możliwości, aby go uratować. Wtedy konieczna będzie jego wymiana lub usunięcie. Warto jednak zadbać, aby do tego nie dopuścić – filtry DPF stworzono z myślą o ochronie środowiska i jakości powietrza.

Po usunięciu DPF zlikwidujemy także źródło problemu, jakim jest wypalanie DPF. Nie będziesz musiał ponosić już żadnych kosztów związanych z jego regeneracją czy wymianą. Nasza firma specjalizuje się w tego rodzaju usługach, dzięki czemu nasi klienci zyskują pewność, że usługa zostanie wykonana fachowo i bez zbędnych kosztów.

Jeśli jednak wolimy uniknąć tak radykalnego rozwiązania, radzimy pamiętać, że samochód wyposażony w silnik diesla potrzebuje naprawdę jeździć – mówiąc potocznie, musimy mu od czasu do czasu „dać w palnik”. Regularna i profesjonalna obsługa serwisowa oraz wybieranie dobrej jakości oleju napędowego to podstawa.

Oczywiście Usunięcie filtra dpf wymaga modyfikacji programu sterującego pracą silnika, ale ma jedną ogromną zaletę – można bez kłopotu jeździć autem po mieście. To także odpowiednia metoda na wyeliminowanie wielu problemów oraz wydatków związanych z eksploatacją auta z silnikiem diesla. Nie będą nas dotyczyć także awarie turbiny czy wtryskiwaczy, które często spędzają sen z powiek użytkownikom auta z silnikiem diesla.

Jak wygląda usuwanie filtra DPF z samochodu?

Najpierw wyłączamy obsługę FAP w ECU, a następnie mechanicznie usuwamy filtr cząsteczek stałych. Dzięki temu wszelkie błędy i usterki wynikające z działania FAP/DPF zostają raz na zawsze wyeliminowane wraz z usunięciem DPF.
Poza usunięciem filtra należy też przystosować elektronikę samochodu do tej zmiany, np. poprzez wgranie aktualizacji oprogramowania sterownika silnika lub wprowadzenie do instalacji emulatora. Zadanie to wymaga jednak doświadczenia.

Koszt usunięcia filtra cząstek stałych - od 800 zł.

Nasza firma od dawna zajmuje się usługami związanymi z FAP, dlatego warto nam zaufać, jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie! obsługiwane marki - volkswagen, bmw, peugeot, honda, citroen, toyota, ford, hyundai i inne
diagnostic car pomoc tel. 0 695 905 995